Korps rijinstructeurs vergrijst!

Deel via

Het korps rijinstructeurs vergrijst. In 2012 was rond de 37 procent van de rijinstructeurs ouder dan 50 jaar; nu is dat 46 procent. De oorzaak is niet helder, maar een verklaring zou kunnen zijn dat na de sterke toestroom van rijinstructeurs vanaf 2008 tot en met 2011 die groep geleidelijk ouder is geworden, terwijl er minder nieuwe, jonge rijinstructeurs instroomden.

Dit staat in gegevens van  het IBKI. De cijfers riepen meteen de vraag op wat we kunnen zien aan de uitstroom van rijinstructeurs. Dat leert dat in 2016 bijna 1100 bevoegdheden zijn verlopen, waarbij opvalt dat leeftijd niet de belangrijkste reden is om uit het vak te stappen. In 2016 is zelfs niemand gestopt die al 20 jaar of langer WRM-bevoegd was. Het valt op dat veel relatief jonge mensen na korte tijd stoppen met lesgeven.

Bron: https://www.rij-instructie.nl/nieuws/actueel/23404/korps-rijinstructeurs-vergrijst#

Jongepier Opleidingen · sinds 1981

Wil je hier meer over weten, of zelf aan de slag?

We leiden sinds 1981 rijinstructeurs op en houden ze bevoegd, in Nieuw-Vennep en vanaf 2027 in Amersfoort. Kies wat bij je past.

Rijinstructeur worden?

Regulier, spoed of zelfstudie. Eerlijk advies over tijd, kosten en of het bij je past.

Plan een gratis adviesgesprek
Al instructeur?

WRM-bijscholing per onderwerp, met data in Nieuw-Vennep en Amersfoort, inclusief IBKI-afdracht.

Bekijk de bijscholingsdagen

← Alle artikelen in de kennisbank