Beginnende bestuurders veroorzaken de meeste ongevallen niet omdat ze de auto niet beheersen, maar omdat ze het gevaar niet zien aankomen.
Gevaarherkenning is sinds jaren onderdeel van het theorie-examen, en het CBR beoordeelt op het praktijkexamen of een leerling anticipeert. Toch leren de meeste rijlessen wát je doet bij een kruispunt, niet hoe je ziet dat er iets gaat gebeuren. Deze dag gaat over risicoperceptie als vaardigheid: hoe ervaren bestuurders scannen, wat beginners missen, en hoe je dat traint in de lesauto in plaats van te hopen dat het vanzelf komt.

Voor elke instructeur die verder wil dan examenrijp maken: bestuurders afleveren die het ook na het examen overleven. Ook voor theoriedocenten die gevaarherkenning geven.
Voor wie een dag verkeersregels zoekt. Dit gaat over waarnemen en beslissen, niet over de wet. Je verplichte wetgevingsdag kies je apart.
Veiligheidsmarges, motivatie en verantwoordelijkheid volgens de Leerdoelen voor het rijbewijs B (Vlakveld), en de verbanden ertussen in praktijkcasussen. Waarom beginners te laat zien, en welk instructiegereedschap bijdraagt aan een goede risicoperceptie.
Bij casussen het juiste instructiegereedschap en de juiste werkvorm kiezen en die keuze onderbouwen; commentaarrijden, kijkroutines en situaties bouwen; en demonstreren hoe je de risicoperceptie van een leerling effectief beïnvloedt.
Kleine groep, veel beeldmateriaal. Docenten die zelf uit het vak komen.
Onze prijzen zijn BTW-vrij en inclusief de verplichte IBKI-afdracht. Boek je drie dagen tegelijk, dan betaal je € 136,- per dag. Bekijk de prijsuitleg.
Wil je deze dag in Nieuw-Vennep volgen? Bel ons; bij voldoende belangstelling plannen we hem daar in.
Risicoperceptie is een vrije keuzedag en combineert goed met:
Officiële naam: WRM 39: Praktisch toepassen risicoperceptie, 2 dagdelen, alle categorieën. Dagdeel 1 volgens IBKI: veiligheidsmarges, motivatie en verantwoordelijkheid kunnen uitleggen (bron: Leerdoelen voor het rijbewijs B, Vlakveld 2000), de verbanden ertussen verklaren aan de hand van casussen, en uitleggen waarom gekozen instructiegereedschap bijdraagt aan risicoperceptie. Dagdeel 2: het juiste instructiegereedschap en de juiste werkvorm kiezen en onderbouwen, en juist handelen demonstreren om de risicoperceptie van een leerling te beïnvloeden. Ons programma volgt die twee dagdelen.
Nee. Dit is een van je twee vrije keuzedagen; je wetgevingsdag kies je apart (RVV 28, RVV 64 of Wegenverkeerswet).
Nee. Aanwezigheid en deelname volstaan; IBKI verwerkt de dag in je dossier.
Ja. Risicoperceptie is voor motorrijders zo mogelijk nog belangrijker; de dag is geldig voor alle categorieën.
Meld je aan voor Praktisch toepassen van risicoperceptie, of plan meteen je hele verlenging: drie dagen, één factuur, wij regelen IBKI.
Twijfel je welke drie dagen bij je passen? Bel 085-4859600, we plannen ze met je in.
Jongepier Opleidingen