Per 1 juni 2025 neemt Ruud Rutten officieel het voorzitterschap van de Koepel Rijopleiding & Verkeerseducatie (KRV) op zich. Hij volgt daarmee Jos Vaessen op, die sinds de oprichting van de stichting actief betrokken was en zich vooral richtte op de politieke en financiële aspecten van de organisatie.

Rutten, die eerder actief was als vicevoorzitter, brengt ruime ervaring mee vanuit zijn jarenlange betrokkenheid binnen de verkeersopleidingsbranche. Zijn benoeming komt voort uit een gezamenlijk voorstel tijdens de ledenvergadering van januari 2025, waarin besloten werd het voorzitterschap te splitsen in twee rollen: Vaessen behield tijdelijk het externe voorzitterschap, terwijl Rutten het interne functioneren al eerder onder zijn hoede nam.

Met de aanstelling van Rutten geeft de Koepel invulling aan haar ambitie om de komende jaren een prominentere rol te spelen binnen de rijopleidingssector. De stichting heeft recentelijk haar structuur vernieuwd, waarbij onder andere de Raad van Toezicht is opgeheven en meer ruimte ontstaat voor directe betrokkenheid van leden uit verschillende ‘kamers’, zoals opleidingsinstituten, uitgevers van verkeersleermiddelen en brancheorganisaties.

Belangrijk om te benadrukken is dat de KRV géén brancheorganisatie is, maar een overlegorgaan. De Koepel fungeert als platform waarin partijen uit de rijopleidingssector samenkomen om kennis te delen, gezamenlijk standpunten te ontwikkelen en de sectorbrede belangen te bespreken. Hiermee onderscheidt de KRV zich nadrukkelijk van organisaties die individuele rijinstructeurs vertegenwoordigen.

Samenstelling van het bestuur
Volgens het meest recente organogram van maart 2025 bestaat het bestuur van de KRV uit:

Kamers binnen de KRV
De achterban van de KRV is onderverdeeld in vier kamers:

Tijdens de vergadering van 15 april jl. zijn tevens nieuwe statuten goedgekeurd, waarmee de KRV verder professionaliseert en slagvaardiger kan opereren. “De vernieuwingen zorgen ervoor dat we sneller en flexibeler kunnen inspelen op de behoeften binnen de branche,” aldus Rutten. “Mijn doel is om te zorgen dat onze organisatie zichtbaarder wordt, daadkrachtig optreedt en proactief bijdraagt aan de verkeersveiligheid in Nederland.”

Onder leiding van Rutten zal de KRV zich richten op intensievere samenwerking binnen de sector, heldere communicatie naar buiten toe en een stevige vertegenwoordiging van alle betrokken partijen. De officiële overdracht van het voorzitterschap vindt plaats op 1 juni, waarna Rutten direct aan de slag zal gaan om de nieuwe koers verder vorm te geven.

Boek direct een adviesgesprek

Waarom een ​​adviesgesprek?

Gratis meelopdag opleiding rijinstructeur!

Ervaar de opleiding zelf en ontdek of rijinstructeur worden bij jou past. Meld je gratis aan!